O nás

Galéria vytvorená umelcami pre milovníkov umenia.


Vďaka dlhoročným skúsenostiam a spolupráci s umeleckými stránkami, umeleckými agentúrami, a obchodníkmi vieme, čo je v danom čase na trhu s umením žiadané a vyberáme umelcov podľa tohto kritéria.       

Ak ste znalcom umenia, a chcete si kúpiť obraz pre seba alebo ako darček, prípadne si objednať portrét, potom musíte vedieť, že umelcov pred umiestnením ich obrazov do galérie starostlivo vyberáme, aby spĺňali vysokú úroveň. Medzi výtvarníkmi galérie sú majstri s akademickým vzdelaním, z rôznych škôl smerov a krajín. Tu nájdete obrazy kreatívnych ľudí, ktorí majú svoj vlastný štýl a dlhoročné skúsenosti v oblasti tvorby obrazov. Ak máte nejaké otázky a chcete sa poradiť, môžete nám napísať.

Ak ste umelcom a chcete úspešne predávať svoje umenie na medzinárodnej úrovni, pridajte sa k nám odoslaním piatich svojich obrazov a portfólia zadarmo na zváženie e-mailom, alebo si môžete vybrať jeden z reklamných balíčkov a objednať si ho priamo na stránke.

Ako a kde správne kúpiť olejomaľby.
Jeden nákup obrazu môže začať vášeň pre umenie na celý život.
Olejomaľba nie je len vec, ale umelecké dielo, ktoré dáva pozitívne emócie, núti vás premýšľať, vyvoláva asociácie a spomienky. Rozširuje priestor nášho bežného každodenného sveta, robí ho jasnejším a naplneným hlbokým významom.
Nákup moderných olejomalieb môže byť výhodnou investíciou, rovnako ako zbieranie obrazov je hazardná hra, v ktorej má veľký význam intuícia. Výber umeleckého diela je rovnaký tvorivý akt ako jeho tvorba, ale je veľmi dôležité naučiť sa rozlišovať umenie od spotrebného tovaru, ktorý nemá žiadnu hodnotu ani teraz, ani v ďalekej budúcnosti.

A ako na to,? Ak nám napíšete, môžete sa poradiť s našimi odborníkmi, ktorí majú umelecké vzdelanie a pomôžu vám vybrať obraz podľa vašej požiadavky, vypestovať si aj vlastný umelecký vkus (čo je potrebné ako pre zberateľov obrazov, tak aj pre niekoho, kto sa rozhodol obmedziť na jednu alebo dve olejomaľby).

Pár slov o ráme na obraz Olejomaľbu, ktorá sa vám páči, je lepšie kúpiť v umeleckej galérii v nezarámovanej podobe, bez rámu. Zarámovaná olejomaľba bude v každom prípade drahšia, a je veľká šanca, že si pre svoj nový obraz budete chcieť vybrať úplne iný rám.

 

Ako rozlíšiť obraz maľovaný olejovými farbami od akrylových farieb?

Všímajte si textúru farby, ktorá je pri olejomaľbe výraznejšia. Vezmite obraz a držte ho pod uhlom. V tejto polohe môžete vidieť textúru farby na plátne. Ak je dizajn textúrovaný a vyzerá viacvrstvový, maľba je s najväčšou pravdepodobnosťou vykonaná v oleji. Akrylová farba schne hladko a pripomína gumu, pokiaľ neboli použité aditíva, aby farba získala hrubšiu štruktúru. Olejomaľba tiež spravidla vyzerá lesklejšie, pretože vyžaduje lakovanie, na rozdiel od akrylu, ktorý sa často nelakuje, pokiaľ samozrejme nehovoríme o profesionálnej maľbe. Výhody olejomaľby Obrazy maľované olejovými farbami sa skladujú desiatky rokov alebo dokonca stáročia.
Olejové farby časom ne vyblednú. Olejomaľby nie sú ovplyvnené teplotnými výkyvmi. Olejomaľby pôsobia živšie a prirodzenejšie.Komplexné obrazy sú maľované olejovými farbami.

ČO ponúkame?