Výstava Veľká 9-vina v Artgallery-passage

Započali sme otvorenie novej výstavy pod názvom “Výstava Veľká 9-vina”, ktorá vystihuje práce a talenty výtvarníkov zo Slovenska. Umelecká tvorba spočíva v odprezentovaní všetkych foriem výtvarneho umenia, nových médií, abstrakcií, sôch, ale i tradičných foriem maľby , či kresby.

Zachytávaju tématicky či už vnútorný svet umelca, jeho videnie, intuitivnu stránku realizácie, alebo skutočný obraz videnia oka. Každé dielo nesie v sebe odkaz, ktorý osloví širokú mienku verejnosti, poprípade zrkadlenie vlastného životného príbehu.

Nech sa páči, vstúpme do sveta tvorby, a nechajte sa unášať sýtosťou farieb, fantázie a sveta protikladov.

Krátka prezentácia výtvarníkov

Henrieta Rojkova

Narodila sa 4.marca 1975 v Nitre.

Maľovaniu sa venuje od detstva, v Ľudovej škole v Nitre ukončila I. a II. výtvarný odbor pod vedením pána Bebjaka a akademického sochára pána Kissa. Strávila 14 rokov v zahraničí, kde sa inšpirovala rôznorodými kultúrami a príbehmi vyplývajúcimi zo života. Po návrate na Slovensko sa opať začala venovať výtvarnému umeniu pod dozorom akademickej maliarky Daniely Tarinovej.

Jej tvorba zahŕňa rôzne techniky: olejomaľbu, akryl, perokresbu. Využíva i tavené sklo, ktoré je pre jej diela typické. Maľovanie je popri rodine jej koníčkom. Tiež sa venuje aj navrhovaniu interiérov verejných a spoločenských zariadení.

Riadi sa vnútornou filozofiou „Umenie spája“. Na základe tohto presvedčenia umožňuje preniesť túto víziu do reálnej podoby organizovaním spoločných výstav, sólo výstav pre umelcov a výtvarnikov, spoluorganizovaním benefičných aukcii diel Art for Help a charitatívnych koncertov. Venuje sa výtvarnej činnosti a spolupracuje s o. z. Osmidiv. Jej diela krášlia domovy, kancelárie a priemyselné haly po celom svete, napr. vo Švajciarsku, Rakúsku, Juhoafrickej republike a samozrejme aj na Slovensku.

Denisa Des (Sekelova)

Narodená 10.11.1974 v Humennom. Od roku 1998 pôsobí v Bratislave. V počiatkoch tvorby sa prejavuje rukopis jej otca, jeho umelecké i životné zmýšľanie, cit a láska na ktorých stavia nielen vo svojom umeleckom ale i osobnom živote. Postupne si vytvára svoj vlastný rukopis s množstvom veselých farebných odtieňov s pridaním pozitívnej energie, harmónie a vlastnej filozofie. Nepravidelne sa zúčastňuje výtvarných súťaží celoštátneho významu ako napríklad Výtvarné spektrum, v ktorých neraz získava aj ocenenia v kategórii umelcov bez výtvarného vzdelania. So svojimi dielami sa usiluje aj pomáhať a preto sa zúčastnila aj charitatívnej dražby v Tekovskom múzeu.Radosť a hra s farbami je hlavná línia v jej tvorbe. Jej obrazy každý vníma svojimi očami, môžu pôsobiť depresívne ale aj energizujúco, a dá sa v nich nájsť hlbší zmysel tvarov a farieb.V posledný štyroch rokoch jej obrazy ovládli tóny modrej, farby morí a oblohy, a zračí sa v nich nový a hlbší zmysel života v budovaní nových vzťahov a nových umeleckých inšpirácií.

Brano Brody

Dátum narodenia 9.2.1976.    

Po škole som robil grafiku…v grafickom štúdiu.  Vizualizácie,  animácie, videá,  foto,  3D modeling.  Študoval som  v Brne aj v New Yorku 3D grafiku..a 10 rokov som sa hral na pc a robil virtuálne práce po tom som mal možnosť robiť na stavbe,  projektovat a organizovať a zariadovat stavby,  interiéry.  Takže ďalších 10 rokov som sa bavil s domami a interiermi… a potreboval som do jedného interiéru sochu..  a videl som krásne veci na internete a postupne ma to ťahalo viac a viac k sochám a kovu.   U strýka som začal zvarat experimentovať , naučil som sa rôzne technologie.  Plazma,  autogen,  a skušal som rôzne techniky.   Hlavnou témou mojej tvorby je muž a žena a ich vzájomnosť.  Obzvlášť v dnešnej čudnej dobe je dôležité zachovať tie pekné  normálne a krásne vzájomnosti  .  Muž a žena je večná a krásna téma.  Bavím sa. Hrám sa. Experimentujem.  Som rád keď moje sochy potešia.

Erika Hanová

Narodila 25.8.1975

Maľba je pre mňa spôsob, ako preniesť svoje myšlienky, pocity a emócie na papier. Akvarelová technika mi dovoľuje zachytiť hru svetla a farieb, vytvárať hlboké odtiene a vytvárať jedinečné textúry. 

Maľbe akvarelom sa venujem od roku 2018, prevažne maľbe portrétov. Tváre sú pre mňa ako knihy, ktoré hovoria príbehy. Snažím sa zachytiť nielen fyzické rysy, ale aj vnútornú podstatu človeka. Každý pohľad, úsmev a vráska hovorí svoj vlastný príbeh a ja sa snažím tieto príbehy preniesť na papier. Portréty sú pre mňa akýmsi oknom do duše.

Svoje skúsenosti sa snažím odovzdať na workshopoch akvarelu. Teší ma keď vidím ako sa ďalší ľudia oddajú tejto krásnej a zároveň ťažkej technike maľby. Moje portréty sú napríklad aj v Nemecku, Česku a Fínsku. Nedávno som sa zúčastnila aj svetovej výstavy akvarelovej tvorby v Bologni.

Miriam Rosivalová

19.7.1978

od r.2014 oficiálne sprvoti mi boi inšpiráciou rôzne smery,abstraktná tvorba,zátišia,no po spoznaní pre mňa nepoznaného spirituálneho sveta ezoteriky,čakier,liečiteľstva, energií,mi učarovala maľba mandál. čo sú vlastne obrazy maľované do kruhu,vychádzajúc z počiatočného bodu,stredu,rozvíjajúc sa do harmonických foriem,symbolov. Dotýkajú sa nášho „JA“. Skrýva sa v nich minulosť,prítomnosť i budúcnosť.  Umelecké vzdelanie nemám. Maľujem intuitívne. Sprvoti som sa venovala výrobe šperkov. Maľujem na plátno,akrylovými farbami; na drevo a sklo. 

Svoju prvú výstavu som absolvovala vo svojom rodnom meste v Nových Zámkoch,kde som sa na môj obdiv stretla s pozitívnymi ohlasmi,ktoré ma posunuli ďalej k usporiadaniu ďalších výstav v Leviciach, v Nitre,Banskej Bystrici, na zámku Vígľaš vo Zvolene, v Dunajskej, Martine a Žiline.

Maľujem popri rodine.Tvorba mandál je pre mňa o veľkej trpezlivosti, relaxe,o pozitívnej energii, harmónii,meditácii, o istom úniku a vrátení sa k sebe samému. „Tvoja osobnosť vytvára tvoju osobnú realitu. Ovládni svoje myšlienky,aby si tvoril svoj život“.

Sylvia Sys Juh

Vladana Aqua

Láska ku kresleniu a maľbe prepukla uz rannom detstve. V roku 2018 ju v Modre na kurze očarila technika akvarelu a odvtedy sa naplno venuje maľovaniu touto technikou. Inspiruje sa slovenskými a zahraničnými umelcami. “ Je to zaujímavá a vzrušujúca cesta”…námety nachádza okolo seba, hlavne v rodnej Modre a v okolitej prírode.

Vyštudovala STU- stavebnú fakultu a uplatnenie našla v rodinnej firme zaoberajúcou sa vinárstvom, konkrétne vinárskymi potrebami.  Popri práci a záľube sa venuje s radosťou svojim vnúčatám.

Lucia Pajdova

Som vyštudovaný záhradník a väčšinu roka pracujem s rastlinami.Tvorím od úplného malička a základmi som prešla na ZUŠ.Dvatsaťva rokov pečiem,zdobím a maľujem na medovníky.Maľbe na plátno som sa aktívne začala venovať pred 5rokmi.Učaroval mi akryl v kombinácii so štrukturou.Zúčastnila som sa aj neakých výstav tu na slovensku.

Peter Hoffmann

Umelec študoval animovanú tvorbu a grafický dizajn na strednej umeleckej škole v Bratislave. Vo svojej tvorbe sa venuje rôznym technikám a štýlom. Vytvára rôzne námety inšpirované prírodou. Okrem toho sa venuje aj písaniu. Napísal už dva zväzky samizdatov s názvom POVESTI VŠEHOMÍRU. Obe knihy si ilustroval a aj graficky upravoval. Do trojrozmernej podoby ich dostáva pani knihárka Beáta z Knihárstva EVA.

Maľbu, ktorú venoval do aukcie vytvoril v rámci tzv. „draw this in your style“ výzvy od Belgickej umelkyne Hélène Lenoble. Hélène vytvorila predlohu a nechala ostatných umelcov, aby z nej vytvorili vlastnú verziu. Človek kompozíciu zachoval. Zmenil len tvár a odev ženy, rastlinné prvky a hmyz. Hotový obraz pomenoval Vesna. Predlohu a aj výtvory od ostatných umelcov nájdete pod #dtiys_hlenoble3k